Geç

Arama

Sepet

  Product image
  • :

Ara toplam:
Sepeti Görüntüle
Sepetiniz boş
Lights Meets Art

Hakkımızda

Marka Özeti

Lightome, var olmak için birbirine ihtiyaç duyan iki şeyi; yani ışığı ve sanatı bir araya getirerek, alanlara hayat vermek üzere ortaya çıkıyor. Türkiye’de ilk defa, LED aydınlatmayı yaratıcı işlerle bir araya getirerek, bir sanat formu olan ‘light art’a da saygı duruşunda bulunuyor. Yaratım sürecinde yeni nesil sanatçılarla işbirliği yaparak, koleksiyon ürünlerin yanında sınırlı sayıda ‘edisyon’ ürünler ortaya çıkaran Lightome, özel üretim kumaşlara işlediği sanat eserlerini LED lambalarla homojen bir aydınlatmaya dönüştürüyor.

 

Işığın tarihi

Işık genel olarak tüm kültürlerde yer alan en güçlü sembolizmlerden bir tanesidir. Güneş insanoğlunun en başından beri gördüğü ilahi ışıktır. Işık hayatın temeli olarak görülür ve dünyanın dönmesinin nedenidir. Tehlikeleri, korkuları ve yanılgıları uzaklaştırır. Işığın gücü ve sihri, edebiyatla, sanatla ve felsefeyle ölümsüzleşir.

 

*Light Art nedir?

Işık sanatı yani ‘light art’ta ışık, dışavurumun ana mecrasıdır. Saat tarihinde ışık, renk ve gölge manipülasyonu kullanılarak ya obje ışığı ya da ışık objeyi yaratır. Ortaya çıkan yaratımlar iç mekanlarda ya da dış mekanlarda olmak üzere iki alanda da sergilenebilir.

We use cookies to ensure you get the best experience on our website.